• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

No Touch / PRK / LASEK

NON - TOUCH / ASA 6D - EXCIMEROVÝ LASER

Dokonale bezdotyková operace očí - Advanced Surface Ablation - nejbezpečnější laserová operace současnosti. Korekce dioptrií je umístěna na povrchu rohovky – není potřeba do rohovky řezat, vytvářet lamelu (flap), rohovka se tak operací oslabuje pouze v minimální potřebné míře a po operaci na rohovce nezůstávají žádné stopy.

 

 

MUDr. Tomáš Juhás PhD.:

„Rozdíl oproti klasické PRK, kterou jsem absolvoval v roce 1996 je při ASA 6D obrovský - zásadní pokrok nastal ve 3 momentech:  

1. povrchová vrstva epitelu se již nemusí mechanicky z rohovky seškrábat, ale při krátkozrakosti ji odstraní kompletně bez jediného dotyku excimerový laser. Pri vyšších astigmatizmech a zakřiveních rohovky asistuje slabý roztok alkoholu.
2. Excimerový laser EX500 6D, který používáme dnes, je řádově rychlejší, přesnějši a bezpečnější – odstranění jedné dioptrie trvá jen 1,4 sekundy, optická zóna je přizpůsobena šířce zornice - noční halo a glare efekty už nevznikají, oko je sledované dokonalým 6D eye tracking systémem - pohyby oka během laserování už nejsou problémem.
3. Řezání a slzení očí po operaci je výrazně eliminované – zasáhnutá je jen ta plocha rohovky, která je důležitá pro změnu zakřivení - rekonvalescence je zrychlená, většina pacientů nemá po 24 hodinách žádné potíže."
 

Výhody oproti Femtolasik 6D (femtolasik, i-Lasik, NeoLasik HD, Z-Lasik, 6D Diamant Lasik, Crystal line lasik) metodám:  

 • neoslabuje pevnost rohovky, protože není vytvořená lamela (flap), pacient tak neriskuje pozdější komplikaci - ektazii rohovky
 • nevzniká trvalý syndrom suchého oka, nervová zakončení po operacii zregenerují, nezůstávají trvale perušené jako při Lasiku
 • operace Katarakty (šedého zákalu) bude v budoucnosti bez rizika rohovkových komplikací, které hrozí při narušení lamely (flapu) u pacientů po Femtolasiku 6D.
 • na rohovce nezůstává po zhojení žádná stopa po operaci. Neriskujete zjizvení lamely (flapu), její posunutí, odtrhnutí, vrůstání epitelu pod lamelu a další komplikace. Lamela (flap), která zůstává po celý život prostě NENÍ.
 • šetří rohovkovou tkáň, zůstává větší prostor na případné dokorigování dioptrií v buducnosti.
   

Průběh operace

Video z naší bezkontaktní operace: Transepiteliálna PRK ASA  

Popis operace 

Po úvodním znecitlivění očí kapkami se aplikuje jemný titanový rozvěrač víček a od tohoto okamžiku už operace probíhá bez jediného dotyku chirurga s rohovkou - nejnovější excimerový laser nejprve odstraní povrchovou vrstvu buněk tzv. epitel a následně odstraní krátkozrakost. Při vyšších astigmatizmech a zakřiveních rohovky si na začátku označíme potřebné místo na rohovce tzv. markerem se slabým roztokem alkoholu. Po úpravě dioptrií rohovku opláchneme chladivým roztokem, aplikujeme antibiotické kapky a ochrannou kontaktní čočku.  

Na rozdíl od operace Wavefront optimised Femtolasik 6D nepoužíváme vakuum a tlak na přisátí femtosekundového laseru k rohovce, nevytváříme lamelu rohovky (flap), nevzniká krvácení spojivky.  

Pooperační průběh

Vidění je okamžitě po zákroku zlepšené, dosahuje 80 - 100% normy, pacient má aplikované ochranné kontaktní čočky, dostane rozpis pooperační léčby a kontrol a odchodem z kliniky Oftum začíná hojení povrchu rohovky – regenerace epitelu (povrchová vrstva buněk rohovky) v domácím prostředí. Je spojené s řezáním, slzením očí a světloplachostí prvních 24 - 48 hodin. Intenzita je individuální, ochranné kontaktní čočky, které aplikujeme po operaci zmírňují potíže a ulehčují hojení epitelu. V dalších dnech dochází k dozrávání nového epitelu, povrch rohovky se stává hladký, pravidelný, vidění se ještě víc zaostřuje. Po dobu prvních týdnů může zraková ostrost kolísat v závislosti od hojení a zvlhčení rohovky slzami. Definitivní ustálení nálezu na rohovce může trvat 3 - 6 měsíců.  

V případě zůstatkové dioptrické chyby je po uplynutí této doby možná její korekce ZDARMA.
 

Tuto metodu úspěšně podstoupilo mnoho lidí, včetně MUDr. Tomáše Juháse, PhD.

Autor: MUDr. Tomáš Juhás, PhD.

 

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV