• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

Kdo je vhodný kandidát na korekci zraku?

Kdo je vhodný kandidát na korekci zraku?Brýle a čočky jsou skvělá pomůcka, bez níž se mnozí z nás neobejdou. Co však dělat v případě, že vám závislost na brýlích nebo čočkách začne překážet? Řešením může být například laserová operace očí.

Laserová korekce zraku klientům opravdu dokáže změnit život k lepšímu. Představte si, že se ráno vzbudíte a vidíte ... Je bezpečná, rychlá a dokáže odstranit dioptrickou vadu oka natrvalo. Díky moderním technologiím je zákrok bezbolestný a rekonvalescence velmi rychlá. Většina klientů se do běžného života vrací již druhý den. Na trhu je na výběr několik možností, technologie laserových korekcí prošla za 30 let velkým pokrokem, přičemž platí, že čím je operační metoda novější, tím je i výsledek kvalitnější, stabilnější a rizika menší.

Tak jako ve všech oblastech, i zde platí, že zájemce o laserovou operaci očí musí splňovat určitá kritéria. Hlavními faktory, které rozhodnou o možnosti podstoupit korekci zraku jsou:

 • Věk resp. stabilita dioptrické vady
 • Tloušťka rohovky
 • Typ oční vady a hodnota dioptrií

Operaci mohou absolvovat zájemci ideálně ve věku 18 - 45 let s ustálenými hodnotami dioptrií. Před a po tomto období se korekce zraku laserem nedoporučuje, protože dochází k fyziologickým změnám,  které mohou ovlivnit dlouhodobou stabilitu výsledku zákroku.

Tloušťka rohovky je neméně důležitá. Některé metody operace očí probíhají tak, že je potřeba odklopit vrchní vrstvu rohovky z  asi 25% celkové tloušťky a následně na spodních 75% proběhne korekce pomocí laseru. V případě, že je rohovka příliš tenká, takové odstranění dioptrií laserem není možné, protože zůstane příliš málo tkáně na udržení nového tvaru rohovky.

Typ oční vady je dalším z faktorů, které rozhodnou o možnosti korekce. Nejvhodnějšími adepty jsou zájemci trpící krátkozrakostí, dalekozrakostí a astigmatismem.

Krátkozrakost se projevuje špatným viděním do dálky a je často doprovázena mžouráním. Vidění na blízko však zůstává dobré, i když pouze v určité vzdálenosti. Zájemci trpící krátkozrakostí jsou ideálními adepty na korekci zraku nejmodernější metodou - ReLEx SMILE® PRO. Tato metoda je ze všech nejméně invazivní, absolutně bezbolestná a rekonvalescence po zákroku je neskutečně rychlá. Laserová operace očí metodou ReLEx SMILE® PRO je vhodná pro zájemce s dioptriemi v rozmezí -0,50 do -10,00 dpt.

Dalekozrakost se projevuje vždy špatným viděním na blízko, přičemž vidění do dálky je postiženo méně a jen při vyšších hodnotách dalekozrakosti. Dalekozrakost lze korigovat v rozmezí od +0,50 do +5,00 dpt.

Astigmatismus je běžná dioptrická vada, která se často kombinuje s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Jde o cylindrickou vadu. Podstatou je nestejné zakřivení rohovky ve dvou na sebe kolmých rovinách, typicky je rohovka vertikálně strmější a horizontálně plošší. Astigmatismus je možné odstranit v případě krátkozrakého astigmatismu v rozmezí -0,25 do -5,00dcyl, a v případě kombinace s dalekozrakostí v rozmezí +0,25 do +5,00 dcyl.

 Rozhodnutí lékaře o vhodnosti operace samozřejmě ovlivňují i ​​další faktory, které se zjišťují během předoperačního vyšetření. Výsledkem je doporučení, které bere v úvahu všechny  zdravotní predispozice klienta. Protože zdraví klienta je vždy na prvním místě.

Pokud i Vy uvažujete nad korekcí zraku, navštivte kliniku OFTUM v Praze, kde Vám s radostí poradí a pomůžou Vám s výběrem metody korekce zraku.

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV SUD ISO9001