• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

Která operace je nejlepší? 

Stream light PRK, LASEK, EPILASIK

Výhody
Finančně méně náročné, jednoduché operace, nejméne oslabují pevnost rohovky

Nevýhody
Dllouhé a bolestivé hojení, postupné zaostřování vidění, někdy přechodné dvojité vidění, riziko infekce rohovky během hojení, nejvíc omezení v pooperačním období, výskyt návratu dioptrií cca 10% do 10 let.

 

Wavefront optimised Femtolasik 6D


Výhody
Technologie Femtolasik 6Dje pohodlná a bezbolestná, s velmi rychlým nástupem ostrého vidéní, není potřebná PN, ideální řešení pro nízke dioptrie a plusky (hypermetropii). Stabilní výsledky.

Nevýhody
Existence Flapu na rohovce po celý život, vyšší riziko syndromu suchého oka než u ReLEx SMILE® PRO, riziko komplikací spojených s existencí flapu - vrstáni epitelu pod flap, nařasení flapu, zánět pod flapem, posunutí flapu úrazem, deformace rohovky. Výskyt do 1%

 

ReLEx SMILE® PRO

Výhody
Technologie ReLEx SMILE® PRO je nejméně invazivní metoda, bez flapu s rychlým nástupem ostrého vidění, není třeba PN, ideální řešení pro střední a vysokou krátkozrakost. Velmi stabilní výsledky. Velké optické zóny - nejméně "halo" efektu v noci.

Nevýhody
Žádné :-) pokud nepočitáme vysokou cenu, tak potom snad o něco pomalejší zaostření oproti Lasiku, pokud to je vůbec nevýhoda. Při ReLEx SMILE® PRO není flap, proto všechny komplikace spojené s flapem, jednoduše nejsou. Povrch rohovky je neporušený, proto nejsou ani rizika typická pro povrchové metody.

"Během zákroku jsem vnímal pouze světlo a hlas chirurga, ale žádnou bolest."

 

Pro jaké pacienty je vhodná metoda ReLEx SMILE® PRO?

Tato metoda je vhodná pro krátkozrakost a krátkozraký astigmatizmus (mínusové dioptrie). U pacientu s dalekozrakostí (plusové dioptrie na dálku) doporučujeme metodu Femto Lasik.

 

Jak probíha operace metodou ReLEx SMILE® PRO?

Při této technice se pomocí femtosekundového laseru VISUMAX® 800 mění zakřivení rohovky tak, že se v rohovce vytvoří mikroskopická čočka, která se přes 2mm mikroskopický řez vytáhne z rohovky ven. Tím se změní dioptrická síla rohovky o přesně vypočítanou hodnotu. Samotná práce laseru trvá pouze 26 sekund.

 

Proč je ReLEx SMILE® PRO revoluční metodou?

Protože kombinuje všechny přednosti dosavadních operačních metod - bezbolestnost a rychlý výsledek femtolasiku společně se šetrností PRK, protože nepotřebuje flap. Tím se nepřeruší nervová vlákna v přední části rohovky, která jsou duležitá pro její citlivost a tvorbu slz.

 

KOMPLIKACE

Tak jako při každé jiné operaci muže i laserová operace rohovky mít vedlejší účinky a komplikace. Je duležité předchádzet jim kvalitním předoperčním vyšetřením, správnou idikací na operaci, používanim špičkové technologie, zkušenostmi chirurga a dodržováním pooperační léčby a doporučení.

Z nežádoucích účinku je nejčastější přechodně snížená tvorba slz spojená s pocitem suchého oka, která se dá léčit aplikací umělých slz, stav se potom upraví.

Ne každé oko reaguje na laserové paprsky stejně, a proto se velmi vzácně muže stát, že výsledkem je mírné podkorigováni či naopak i přes úplně přesné a bezchybné provedení operace. Takové odchylky se dají dokorigovat již za několik týdnu po operaci.

O možných rizicích a nežádoucich účincích ve Vašem konkrétním případe se prosím poradte s našimi lékaři při předoperačním vyšetření, anebo nás kontaktujte telefonicky či e-mailem.


Kupón na 50% cenu
rezervaci termínu předoperačního vyšetření očí

City Empiria 8 poschodí, Na Strži 1702/65 140 00 Praha 4
info@oftum.cz | Ambulance: +420 777 860 737 | Bezplatná linka: 0800 888 956 | SOS linka: +420 734 315 588

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV SUD ISO9001