• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

Laserová operace očí

Vady oka jsou v naší společnosti běžným jevem, proč byste je však měli trpět, když se jich můžete zbavit? Tým našich špičkových chirurgů vám přímo na klinice v Praze udělá předoperační vyšetření, navrhne postup operace a nakonec ji i provede. Už za několik dní tak poznáte svět, jaký jste předtím neviděli.

Pro koho je operace vhodná?

Podmínkou pro podstoupení laserové operace oka je věk minimálně 18 let, přičemž její účinky jsou nejefektivnější mezi 18. a 40. rokem života. To však neznamená, že lidé ve starším věku nejsou vhodnými kandidáty pro podstoupení tohoto typu chirurgie. Operace je vhodná pro lidi trpící krátkozrakostí, dalekozrakostí i astigmatismem. Pokud máte o laserovou operaci očí zájem, kromě věkové hranice musíte splnit další kritéria:

 • stabilní dioptrická vada alespoň jeden rok
 • žádná vážná infekce nebo úraz oka za poslední rok
 • žádné autoimunitní onemocnění, jako je např. Sjögrenův syndrom, lupus a jiné
 • žádné herpetické onemocnění rohovky, ani v minulosti
 • žádný syndrom suchého oka
 • žádné jizvy na rohovce
 • normální anatomické poměry okolí oka a očnice.


Každý případ se však posuzuje individuálně a vhodnost kandidáta se na sto procent určí až při samotném předoperačním vyšetření. Pacientkám, které mají zájem podstoupit laserovou operaci očí, se nedoporučuje, aby v době jejího provedení byly těhotné či kojily. Všichni kandidáti na operaci jsou předem informováni o jejím průběhu, potenciálních výsledcích i o případných rizicích.

Co se s vámi bude dít

Laserová operace očí na klinice Oftum Praha je rozdělena do dvou fází, kterým předchází komplexní předoperační vyšetření. Z něj získané údaje elektronicky zpracujeme a vytvoříme dokonalý 3D obraz vašeho oka. Díky tomu umíme vypočítat postup pro co nejpřesnější a nejefektivnější formu operace.

Operace probíhá v lokální anestézii, několik minut před jejím samotným zahájením vám budou podány anestetické oční kapky. Následně se pomocí laseru bezbolestně oddělí tenká část rohovky. Během této fáze operace se budete dívat na blikající červené světlo.

Ve druhé fázi přistoupíme přímo ke změně zakřivení rohovky, a tím k požadované korekci oční vady. Zákrok se odehrává uvnitř rohovky a neohrozí tak citlivá místa oka. Délka operace trvá jen několik sekund a na začátku odklopená vrstva rohovky se po zákroku opět vrátí na své místo.

Metody laserové operace očí

Současný svět nabízí obrovské možnosti laserových zákroků. Už dávno to není o bolestivých a invazivních zásazích do sítnice. Práce laserem je v dnešní době minimalistická, přesná a bezbolestná. Změňte svůj život od základů!

ReLEx SMILE® PRO
Našim pacientům nabízíme nejdokonalejší operační zákroky, ať už na odstranění dioptrií nebo vrozených onemocnění očí. Technologie ReLEx SMILE® PRO je rychlá, bezbolestná, minimálně invazivní, šetrná a bezpečná. Zákrok je vhodný pro pacienty s krátkozrakostí nebo krátkozrakým astigmatismem s minusovými dioptriemi a samotná práce laseru trvá jen 26 sekund.Tato bezbolestná operace očí je celosvětově oblíbená a celou práci vykonává laser, proto se nemusíte obávat skalpelu.

Femtolasik 6D
Pro pacienty s dalekozrakostí, kteří nosí plusové dioptrie na dálku, doporučujeme metodu Femtolasik 6D. Jde o bezpečné, pohodlné a přesné odstranění dioptrických vad. Kombinace femtosekundového laseru s excimerovým laserem nabízí každému pacientovi pohodlí a rychlý výsledek bez zbytečně dlouhé rekonvalescence. Využijte nejrozšířenější operační metodu a přidejte se k více než 30 milionům spokojeným pacientům.

Po operaci

Bezprostředně po operaci byste se operovaných očí neměli dotýkat ani si je třít. Můžete zaznamenat slzení či naopak pocit suchých očí. K urychlení hojení dostanete speciální oční kapky, a pokud je to nutné, oko můžete ochránit i použitím terapeutické čočky. Sportování a pobyt ve vodě odložte ještě o pár týdnů.

Doba rekonvalescence není dlouhá, už jeden den po operaci se můžete zařadit zpět do vašeho běžného života.

Bezpečnost, technologie a profesionalita

Laserovou operaci očí provádí momentálně nejmodernější přístroje medicíny. Díky špičkové technologii a týmu zkušených chirurgů je operace bezbolestná a výsledky znatelné již po několika hodinách. Centrum laserové chirurgie oka Oftum Praha je tou správnou volbou pro všechny, kteří se chtějí se špatným zrakem jednou provždy rozloučit.


Kupón na 50% cenu
rezervaci termínu předoperačního vyšetření očí

City Empiria 8 poschodí, Na Strži 1702/65 140 00 Praha 4
info@oftum.cz | Klientský servis : +420 734 315 588 | Bezplatná linka: 0800 888 956 | SOS linka: +420 734 315 588

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV SUD ISO9001