• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

3 TOP metody korekce zraku

3 TOP metody korekce zraku

Oftalmologie patří v současnosti mezi nejrychleji se proměňující odvětví. Neustále přibývají nové metody, zlepšují se technologie. Jak se však v nabízených metodách vyznat.

Odstranění dioptrií metodou  ReLEx Smile je v současnosti to nejlepší, co můžete ve světě oftalmologie využít. . Relex Smile je nejnovější a nejdokonalejší operační technika vyvinutá vědci ve firmě Carl Zeiss. Je rychlá, bezbolestná, maximálně šetrná a bezpečná.

Při této technice se pomocí femtosekundového laseru VisuMax 500 mění zakřivení rohovky tak, že se v rohovce vytvoří mikroskopická čočka, která se přes 2mm mikroskopický řez vytáhne ven z rohovky. Samotná práce laseru trvá pouze 25 sekund. Díky tomu, že zákrok je minimálně invazivní, je celý proces bezbolestný, spojený s minimem komplikací a vidění se zaostří už následující den. Metoda je vhodná pro krátkozrakost a krátkozraký astigmatismus (minusové dioptrie). Tuto průlomovou metodu používají i na klinikách Oftum  v Košicích, Praze a v Astaně (Kazachstán) již od roku 2015. Práci s laserovým systémem VisuMax 500 si díky přesnosti a minimu komplikací , nemůžou chirurgové vynachválit.

Pro pacienty s dalekozrakostí (plusové dioptrie na dálku) a dalekozraké s astigmatismem je nejvhodnější metoda Wavefront optimised Femtolasik 6D.

Díky kombinaci špičkového femtosekundového laseru VISUMAX 500kHz a excimerového laseru EX500 6D  je možné dosáhnout přesné, bezpečné a pohodlné korekce dioptrické vady oka. Po zákroku se hojení urychluje speciálními očními kapkami, přičemž pacient by se měl vyhýbat tzv. kontaktním sportům. Vidění se v závislosti na výšce plusových dioptrií a astigmatismu stabilizuje od několika hodin do přibližně 2 měsíců po operaci.

Historicky nejznámější metodou odstranění dioptrií mezi veřejností je tzv. povrchová operace první generace (PRK, LASEK, No Touch PRK) pomocí excimerováho laseru (Allegretto 200Hz, Allegretto 400Hz, EX500, MEL 80, MEL 90, Schwind, Nidek). Komerčně se tato metoda začala používat v roce 1989. Její podstatou je také změna zakřivení rohovky lidského oka, která se dosahuje odpálením tkáně z povrchu, čímž se při krátkozrakosti centrální část rohovky oploští, při dalekozrakosti zostřuje a při astigmatismu upraví pouze v určité ose. Tím se dosahuje korekce dioptrické vady a v konečném důsledku i změny dioptrické síly celého optického systému oka (změna refrakce).

Nevýhodou je silná bolest po operaci během prvních 2 dnů, kdy se rána na rohovce hojí. Od jejího používání se proto v současnosti upouští , vzhledem k modernější bezbolestné a méně invazivní metodě, ale v některých hraničních případech je i nadále jedinou volbou pouze stará dobrá PRK ...

Díky technickému pokroku a obrovské snaze poskytnout svým klientům ty nejlepší služby se klinika OFTUM řadí mezi nejlepší oční kliniky. S více než  10000 zákroky metodou ReLEx Smile se operující lékař MUDr. Juhás řadí mezi TOP 5 specialistů v Evropě.

Pokud i Vy uvažujete nad korekcí zraku, navštivte kliniku OFTUM v Praze, kde Vám s radostí poradí s výběrem metody korekce zraku.

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV SUD ISO9001