• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

Brýle vám nemusí bránit sportovat

Brýle vám nemusí bránit sportovatNošení brýlí je pro mnohé z nás běžná součást života. Častokrát ani neuvažujeme o jejich odložení před sportováním. Sport a brýle nejsou zakázanou kombinací, ale je jejich nošení bezpečné? Přečtěte si náš článek.

 Nevzdávejte se aktivit kvůli brýlím

Sport je vaše oblíbená odpočinková aktivita, na kterou se vždy těšíte. Nebo je sport vaším životem a věnujete se mu naplno a aktivně. V obou případech se můžete setkat se situací, kdy jsou brýle přítěží. Ať už z funkčních nebo z bezpečnostních důvodů. Při kontaktních sportech mají brýle mnoho příležitostí k tomu, aby vám spadly z obličeje a znemožnily vám dosahovat výborných výsledků, nebo nedej bože způsobily zranění. Pokud si rádi užíváte kontaktní sport jako je fotbal či hokej, měli byste najít jiné řešení, jak zlepšit svůj zrak.

Existují například sportovní brýle zhotovené individuálně. Jejich výběr musí zohlednit mnoho aspektů, které při sportování potřebujete. Ať už ochrana vašeho zraku, výborné vidění do všech vzdáleností či neméně důležitý komfort při jejich nošení. Sportovní brýle mají i nevýhodu. Většinou jsou velmi drahé a při sportu je velká šance, že se vám dříve či později poškodí. Je dobré proto počítat třeba s relativně častou výměnou.

Další možností jsou kontaktní čočky. Kontaktní čočky vám dovolí nasadit jiné brýle, například plavecké nebo sluneční. Čočkám se  během sportování nemůže nic stát. Co se však může stát je, že se vám do oka dostane nečistota nebo prach z prostředí, ve kterém cvičíte. Oči vás rázem začínají štípat, řezat a pálit a jedinou první pomocí je jejich vyjmutí. Ruku na srdce, kdo si uprostřed sportovního výkonu půjde mýt ruce a opatrně si je vyjme z očí?

Z čoček se dokonce stává dlouhodobě dobrý sluha, ale zlý pán. Čočky vyžadují mnohem větší disciplínu při používání a hygieně. Nesprávným zacházením s čočkami si můžete způsobit infekci, alergické reakce či poškození oka nebo dokonce zánět rohovky, který končí vytvořením trvalé jizvy. Ta dokonce může snížit zrakovou ostrost. Oči na tyto nepříjemnosti reagují zarudnutím, bolestí, světloplachostí a řezáním s pocitem cizího tělesa.

Řešením je korekce zraku laserovou operací

Všechny problémy s brýlemi, či časově a hygienicky náročnými čočkami vám může vyřešit rychlá a bezbolestná laserová operace očí. Ta bude trvalá a dále finančně nenáročná. S laserovou korekci ReLEx SMILE® PRO si rychle zvyknete na život bez brýlí a sportování pro vás  bude opět bezstarostnou relaxací. Obraťte sa na nás. Na oční klinice Oftum v Praze máme už 5 let zkušenosti s nejmodernější technologií na světě – ReLEx SMILE® PRO. Rádi Vám poradíme s nejvhodnější korekcí pro vaše oči.

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV SUD ISO9001