Mluvíme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolejte nám: +420 734 315 588 Hotline: +420 800 888 956

Mluvíme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Co má společného laparoskopie, gonioskopie nebo artroskopie a operace ReLEx SMILE® PRO?

Oftalmologie patří v současnosti mezi nejrychleji se proměňující odvětví humánní medicíny. Neustále přibývají nové metody, zlepšují se technologie, operace jsou již bezbolestné. V posledních deseti letech především v laserové chirurgii rohovky oka došlo k revolučním změnám - něco jako když do praxe ve všeobecné chirurgii přišla laparoskopie a v ortopedii atroskopie.
Při klasické chirurgii břicha např. při zánětu slepého střeva je možné buď otevřít dutinu břišní velkým řezem, apendix vybrat, břicho zašít, přičemž zůstává jizva a břišní stěna navždy oslabená, nebo to udělat přes tři malé dírečky laparoskopicky, přičemž se zachová pevnost břišní stěny a jizvy jsou minimální. Co byste si vybrali, pokud byste měli na výběr?
I při korekci dioptrií laserem je na výběr klasická operace s velkým řezem nebo nejnovější minimálně invazivní technika.

Řeč je o metodě ReLEx SMILE® PRO, která je v současnosti to nejlepší, co můžete ve světě oftalmologie využít. Zatímco u ostatních bezbolestných metod (ilasik, NeoLASIK, femtolasik, zlasik, lasik atd.) je třeba rohovku otevřít velkým 20mm řezem a vytvořit odklápěcí lamelu tzv. flap, pod kterým se odpaří tkáň za účelem korekce dioptrií, lamela se pak vrátí na místo,  přičemž se nikdy pevně nezhojí a rohovka zůstává oslabená, tak při ReLEx SMILE® PRO je řez zredukován na 2mm a flap se nevytváří. Tkáň za účelem korekce dioptrií tzv. lentikulu nejdříve pomocí mikrobublinek oddělí speciální femtosekundový laser VisuMax 500kHz. Tuto lentikulu (mikročočku) pak chirurg přes tento malý řez vytáhne, podobně jako "slepák" přes dírku při laparoskopii

Femtolasik

Femtolasik

ReLEx SMILE® PRO

ReLEx SMILE® PRO od Zeissu

Tloušťka lentikuly na kraji je jen 15mikrometrů, čili 15 tisícin milimetru. Tato operační technika tedy vyžaduje jemnou práci chirurga, zkušenosti a také dobrou spolupráci pacienta, aby chirurg mohl pracovat. Samotná práce laseru trvá pouze 26 sekund. Díky tomu, že zákrok je velmi šetrný, je celý proces bezbolestný, spojený s minimem komplikací a rekonvalescence rychlá. Metoda je vhodná pro krátkozrakost a krátkozraký astigmatismus (minusové dioptrie).

Pro pacienty s dalekozrakostí (plusové dioptrie na dálku) se doporučuje metoda Wavefront optimised Femtolasik 6D. No ReLEx SMILE® PRO už je ve stádiu klinických zkoušek, takže brzy...

Na klinikách Oftum v Praze, Košicích a Astaně jsme modernizovali technologii na ReLEx SMILE® PRO už koncem roku 2014 a dnes máme za sebou více než 6500 úspešných operací, což našeho hlavního laserového chirurga MUDr. Tomáše Juháse ml. PhD. řadí mezi TOP 5 specialistů na světě.

Naše zkušenosti a inovativní postupy při této technice, které vyplynuly z každodenní praxe odprezentoval MUDr. Tomáš Juhás PhD. na kongresu Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie v Aténach, kde byl ohodnocen cenou za nejlepší prezentaci v refrakční sekci. 

Pokud i Vy uvažujete o korekci zraku, navštivte kliniku OFTUM profesora Juháse a MUDr. Juháse ml., kde Vám s radostí poradí a doporučí Vám vhodnou metodu korekce zraku.


Autor: MUDr. Tomáš Juhás, PhD.

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV SUD ISO9001