• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

Dioptrické vady

KRÁTKOZRAKOST – MYOPIA

Krátkozrakost (myopie) je zraková vada, která způsobuje špatné vidění do dálky a je často provázena mhouřením očí. Vidění na blízko však zůstává velmi dobré. Krátkozrakost se začíná projevovat přibližně po 6. roku života, tedy na začátku školní docházky. Důležitým obdobím je též puberta, protože růstové změny v oku způsobují navýšení počtu dioptrií. Mezi 20. a 25. rokem života dochází ke stabilizaci oční vady, rovněž se zastavuje tělesný růst.

zobrazit více


DALEKOZRAKOST - HYPERMETROPIA

Dalekozrakost je zraková vada, která způsobuje špatné vidění na blízko, pričemž vidění do dálky zůstává zachované. Oko dalekozrakého pacienta má krátkou předozadní osu nebo nedostatečnou lomivost optické soustavy.

zobrazit více


PRESBYOPIA

Presbyopie nepatří mezi klasické dioptrické vady. Jedná se totiž o fyziologickou ztrátu akomodace, tedy schopnosti zaostřovat na blízko. Při zaostřování na bližší předměty je důležité, aby se správně zvětšilo zakřivení oční čočky, především jejího předního povrchu. Problém spočívá v tom, že se zvyšujícím se věkem klesá elasticita oční čočky a tím i její schopnost akomodace.

zobrazit více


ASTIGMATIZMUS

Astigmatizmus se často kombinuje s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Jedná se o cylindrickou vadu. Problém při astigmatizmu je ten, že oko nemá tvar koule, ale z jedné strany je mírně zploštěné a tím pádem má na různých osách různou optickou sílu..

zobrazit více


TUPOZRAKOST - AMBLYOPIA

Tupozrakost je oční vada, která se projevuje snížením zrakové ostrosti různého stupně. Dá se léčit, ale pokud se s léčbou nezačne včas, nejlépe do 5. roku života, hrozí trvalé poškození zrakového orgánu. Postižené oko postupně ztratí svoji zrakovou schopnost. Vada je v dospělosti neodstranitelná.

zobrazit více

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV