• Česko
 • Slovensko
 • Astana
 • Nemecko
 • Veľká británia
 • Švajčiarsko
 • Dánsko
 • Maďarsko
 • Poľsko

Unikátní prvenství na klinice Oftum

V pondělí 2. 10. 2017 se nám na klinice Oftum v Praze podařilo úspěšně vykonat laserovou operaci CIRCLE, první svého druhu v ČR a SR. Operaci vedl MUDr. Tomáš Juhás PhD., asistovala mu MUDr. Ivana Macejová. Pacientem byl zahraniční klient z UK, u kterého byly 18 měsíců po laserové operaci Relex Smile stabilní zůstatkové dioptrie, které omezovaly jeho vidění na úroveň přibližně 30 – 40% normy. Jednalo se o -1,25 dioptrie na pravém oku a o -0,75 dioptrie s astigmatismem na levém oku.

Spolu s inženýry z Carl Zeiss jsme analyzovali příčiny nedokorekce, pravděpodobně se jednalo o abnormálně vysokou tloušťku rohovky (638 mikrometrů, průměrné hodnoty jsou přitom cca 540 mikrometrů) před operací, která způsobila zůstatkové dioptrie po jinak bezchybně provedené operaci Relex Smile.

Po důkladných výpočtech a přípravě proběhla operace hladce, samotný CIRCLE trval na každém oku přibližně 15 sekund, pacient měl při následné kontrole druhý den po zákroku prakticky nulové dioptrie a vidění na úrovni 120% normy. V Praze zůstal do pátku 6. 10. 2017, kdy absolvoval ještě jednu kontrolu u našeho pana primáře Dr. Juháse ml. Výsledky byly stejné jako následující den po zákroku.

„Jsme velmi rádi, že můžeme jako klinika specializující se na laserové korekce a zvlášť na metodu Relex Smile, nabídnout pacientům takovýto unikátní způsob dokorekce po operaci Relex Smile. Metoda CIRCLE využívá již existující místo korekce v rohovce a pacient tak nemá po operaci žádné bolesti a dosahuje konečného vidění v průběhu pár hodin. Zůstatkové hodnoty po Relex Smile se v naší praxi vyskytují asi v 0,5 % případů. Samozřejmě nás velmi těší, že jsme první v bývalém Československu a potvrdili jsme tak světovou úroveň naší medicíny. Chci poděkovat specialistům z firmy Carl Zeiss za skvělou technologii, která zase o krok dopředu posouvá naše možnosti,“ neskrýval radost Dr. Juhás ml., který je sám už 21 let po úspěšné laserové operaci zraku.

Novinku uvádíme na všech třech klinikách Oftum v Praze, Košicích a Astaně.

Autor: MUDr. Tomáš Juhás, PhD.

Naši spokojení

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po 3 měsících od operace, musím zhodnotit, že je to úžasná změna. Během zápasu dokonale vidím na puk i na bránu a vím, že se na své oči mohu plně spolehnout. Operace mi pomohla i v běžném životě – při řízení v šeru vidím na tabulích i skutečně malá písmenka.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pro korekci vybral laserové centrum chirurgie oka. Právě v Oftum je možné absolvovat nejmodernější oční laserový zákrok současnosti s názvem Z-lasik Crystal plus, kterým se korigují optické chyby oka – například krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus.

Ďalšia referencia
Predošlá referencia

Reference z našeho facebooku


TUV